Brama wjazdowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Brama wjazdowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Brama wjazdowa stanowi swoiste wrota naszej posesji. Zwykle zwracamy wiec uwagę na to, by była ona maksymalnie dopasowana do naszego ogrodzenia i stanowiła jednocześnie element dekoracyjny.

Niemniej jednak nie możemy zapomnieć również o tym, że brama wjazdowa, to element użytkowy, z którego każdy z nas będzie korzystał. Wobec tego niezbędne jest jej również odpowiednie dobranie pod względem praktycznym. Jakie więc rodzaje bram wjazdowych możemy wyróżnić i jaka okaże się najlepszym rozwiązaniem? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z marką: aluprest.pl!

Rodzaje bram wjazdowych: przesuwna, jednoskrzydłowa, dwuskrzydłowa

Bramy wjazdowe to niezwykle szeroka kategoria produktów. Wynika to z faktu, że producenci takowych bram starają się dopasować je maksymalnie nawet do najbardziej wymagających potrzeb klienta. Wobec tego obecnie możemy rozróżnić trzy, główne typy i rodzaje bram wjazdowych. Zalicza się do nich:

  • brama przesuwna- to brama, która świetnie kojarzy większość z nas. Zwykle składa się ona z jednego skrzydła, które zamontowane jest na prowadnicy. Fenomen tej bramy polega na tym, że wystarczy jedynie pchnąć je w jedną stronę, a siłowniki automatycznie zsuwają bramę. Dostępna jest również wersja tej bramy z napędem elektrycznym, którą obsługuje się za pomocą pilota.
  • brama jednoskrzydłowa- jak sama nazwa wskazuje, składa się ona z jednego skrzydła, które najczęściej otwiera się lub zamyka dokładnie w ten sam sposób co drzwi.
  • brama dwuskrzydłowa- to z kolei brama składająca się z dwóch skrzydeł. Można otworzyć oba jednocześnie lub jedynie jedno z nich.

Brama wjazdowa przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna jest niezwykle popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim najczęściej wybiera się ją w formie elektrycznej, gdzie sterowanie następuje z poziomu pilota lub panelu, który jest zamontowany przy ogrodzeniu. Tego typu brama działa na prowadnicach, zamontowanych na spodzie. Wówczas zsuwa się ona do wnętrza ogrodzenia umożliwiając wjazd na posesję. Jest to również rozwiązanie wyjątkowo estetyczne.

Brama wjazdowa jednoskrzydłowa

Brama wjazdowa jednoskrzydłowa składa się z jednego skrzydła, które może być otwierane na zewnątrz jak i do wewnątrz. Ten typ bramy można perfekcyjne dopasować do ogrodzenia. Prawdą jest, że można znaleźć modele zarówno sterowane manualnie jak i w pełni automatycznie. Bramy wjazdowe jednoskrzydłowe również cieszą się dość dużą popularnością. Zwykle są one również o wiele tańsze niż modele przesuwne.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa analogicznie składa się z dwóch, niezależnych od siebie skrzydeł. Można otwierać zarówno oba jednocześnie jak i tylko jeden segment. Tego typu bramy wjazdowe zwykle wyróżniają się dość pokaźnym rozmiarem. Podobnie jednak jak w poprzednim przypadku, mogą one być obsługiwane w sposób manualny, ale także i w pełni automatyczny. Zwykle tego typu rozwiązanie stosowane jest w przypadku dużych posesji. Wykonane są one z różnych materiałów, co sprawia, że z łatwością można dopasować ich estetykę do ogrodzenia i przestrzeni ogrodowej.

Jaka brama wjazdowa – wąska czy szeroka?

Przy wyborze bramy z pewnością zaczniemy się zastanawiać odnośnie tego, która z nich będzie lepsze: wąska czy szeroka? Przede wszystkim warto pamiętać. że wymiary bramy trzeba dobrać w sposób analogiczny do wymiarów ogrodu i posesji. Zbyt szeroka brama przy niewielkim ogrodzie i niskim ogrodzeniu będzie prezentować się dość karykaturalnie i może w całości zdominować przestrzeń. W przypadku dużego ogrodu, wąska brama może wręcz pozostać niezauważona. Wobec tego wybór jej wymiarów uzależniony jest od tego, jaką ilością przestrzeni dysponujemy.

Manualna czy automatyczna brama wjazdowa?

W przypadku wyboru manualnej lub całkowicie automatycznej bramy wjazdowej trzeba kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami. Nie ukrywajmy, jednak to automatyczne bramy wjazdowe są znacznie wygodniejsze. Dają one możliwość otwierania i zamykania nawet bez wychodzenia z samochodu. Będą one więc o wiele praktyczniejsze. Niemniej jednak są one także nieco droższe. Wybór więc zależy tylko od nas. Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą marki AluPrest.

Najnowsze

Leave a Comment