Czy warto założyć firmę za granicą?

Czy warto założyć firmę za granicą?

Otoczenie do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce pogarsza się właściwie z każdym rokiem, czy to przez rosnące koszty pracy, czy przez często niemożliwy do opłacenia ZUS uważany aktualnie za piramidę finansową. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie biznesu za granicę. Firma za granicą to najczęściej ulga od skomplikowanego, polskiego Nowego Ładu i właściwie już potrójnego systemu podatkowego. Gdzie warto się przenieść i na jakich warunkach zrobić to najlepiej? Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skorzystaj z Thompson&Stein – to doświadczona kancelaria, która odpowie na wszelkie pytania.

Jakie najprostsze rozwiązania przedsiębiorca z Polski ma do dyspozycji za granicą?

Przede wszystkim warto rozpatrzyć kontakt z kancelarią prawną, albo rachunkową wyspecjalizowaną w przenoszeniu działalności gospodarczej za granicę. Niektóre kancelarie funkcjonują na miejscu i załatwiają wszystkie formalności od ręki. A gdzie najlepiej się przenieść? Naturalnie do rajów podatkowych, albo do krajów z możliwie najmniej skomplikowanym systemem podatkowym, chociaż o to akurat nie trudno. Firma za granicą stwarza naturalnie pewne komplikacje przy świadczeniu usług, albo sprzedaży produktów na terenie kraju. Standardowa procedura dotyczy rozdzielenia czasu pobytu w Polsce oraz właśnie w innym kraju. Najlepiej pół na pół. Większość czasu należy spędzić za granicą, żeby urząd skarbowy nie miał żadnych wątpliwości. W każdym takim przypadku przyda się profesjonalna ochrona prawna.

Dlaczego firma za granicą?

  • uproszczony system podatkowy oraz znacznie wyższa kwota wolna od podatku,
  • nie trzeba płacić najczęściej składek, jeżeli nie osiąga się dochodów, co jest absurdem w Polsce,
  • mniejsze opodatkowanie niższych dochodów, szybsze przejście do klasy średniej,
  • duże zaufanie do spółek LTD na całym świecie, albo do innych form zagranicznych rejestrowanych w rajach podatkowych.

Czy każdy może założyć firmę za granicą?

Tak naprawdę firma za granicą staje się coraz bardziej dostępna, a wiele krajów stara się przyciągnąć specjalistów, czy to przez uproszczony system podatkowy, albo ułatwienie rozliczeń. Większość działalności gospodarczych przeniesionych do przestrzeni międzynarodowej nie narzeka, a wręcz chwali proponowane rozwiązania.

Najnowsze

Leave a Comment