Czym są e-Deklaracje i jak z nich korzystać?

Czym są e-Deklaracje i jak z nich korzystać

Regularne składanie deklaracji podatkowej to obowiązek wielu osób, które często zastanawiają się, jak w prostszy sposób mogą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jeżeli i ty należysz do tego grona, koniecznie dowiedz się czym są e-Deklaracje!

Aplikacja PITax.pl podpowie, jakie odliczenia możesz stosować

Czym są e-Deklaracje i jakie dają możliwości?

Edeklaracje to nowoczesny system, dzięki któremu każdy obywatel może w prosty sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Korzystając z systemu edeklaracje 2023, można bezproblemowo złożyć zeznanie podatkowe oraz wykonać inne czynności, w tym rozliczyć ulgi czy też przekazać część podatku na wybrany przez siebie dowolny cel. Ponadto, e-deklaracje umożliwiają znacznie szybszy zwrot podatku, niż zakłada okres zwrotu w przypadku wypełnienia deklaracji w tradycyjnej formie. Wirtualny system każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Z jego pomocą każdy, kto musi rozliczyć PIT może złożyć stosowny formularz, zaktualizować swoje dane osobowe, poznać informacje dotyczące stanu rozliczeń czy też przesyłać do urzędu skarbowego różnego rodzaju niezbędne dokumenty. System dostępny jest dla wszystkich podatników, płatników składek oraz przedsiębiorstw w spadku. 

Jak w kilku prostych krokach złożyć e-Deklaracje?

Chcąc złożyć edeklaracje 2023, należy posiadać podpis elektroniczny wraz z ważnym certyfikatem, dokumenty niezbędne do uzyskania należnych ulg oraz numer KRS organizacji, której zamierza się przekazać 1,5% podatku. Najwygodniejszym sposobem, aby złożyć edeklaracje 2023, będzie skorzystanie zewnętrznej firmy, dzięki czemu cała procedura przebiegnie bezproblemowo i bezpiecznie. Oprócz wymienionych wyżej informacji, do wypełnienia deklaracji potrzebne będą dodatkowo dane autoryzujące, czyli imię i nazwisko osoby, która dokonuje rozliczenia, data urodzenia, PESEL bądź NIP oraz kwota przychodu z zeszłorocznego zeznania podatkowego – oznacza to, że osoba, która wypełniała edeklaracje 2022 powinna wpisać widniejącą w tym dokumencie kwotę. Kiedy formularz zostanie już wypełniony, a wszelkie załączniki będą do niego dodane, wystarczy tak przygotowany dokument jedynie przesłać do właściwego urzędu skarbowego. Jest to krótki i nieskomplikowany proces, pozwalający na złożenie deklaracji w wygodny sposób z dowolnego miejsca. 

PITax.pl to intuicyjny program do rozliczania z Urzędem Skarbowym

W jaki sposób wysłać PIT w systemie edeklaracje 2023?

Osoby, które nie skorzystały w poprzednim roku z rozliczenia PIT w systemie e-deklaracje 2022, mogą w prosty sposób dokonać rozliczenia w bieżącym roku. Elektroniczna forma dostarczenia formularza PIT do urzędu skarbowego to wygodna forma, pozwalająca zaoszczędzić nie tylko wiele czasu, ale przede wszystkim pozbyć się nieprzyjemności związanych z ewentualnym popełnieniem błędu w dokumencie. Cała procedura wymaga jedynie połączenia z internetem oraz wyboru programu edeklaracje 2023, przez który wysłany zostanie formularz. Następnie wystarczy umieścić w wyznaczonych rubrykach wszelkie niezbędne dane, które zamieszcza się podczas tradycyjnego rozliczania deklaracji PIT. Niezwykle pomocny jest fakt, że oprogramowanie stale monitoruje wpisywane informacje, dzięki czemu w razie popełnienia błędu na ekranie pojawia się komunikat powiadamiający o nieprawidłowym wypełnieniu konkretnej pozycji. Kiedy wszystkie dane zostaną już zawarte w formularzu, system wyświetla komunikat o jego poprawności i gotowości do wysłania. Na końcowym etapie wystarczy jedynie złożyć elektroniczny podpis i wysłać deklarację. W celu potwierdzenia wysłania formularza istnieje również możliwość pobrania urzędowego poświadczenia odbioru, które wystawiane jest w momencie złożenia deklaracji drogą elektroniczną.

Najnowsze

Leave a Comment