Dlaczego warto zamieszkać na Klinach?

Dlaczego warto zamieszkać na Klinach

Kliny to jedna z dzielnic Krakowa, która bardzo prężnie się rozwija. Nowe inwestycje deweloperskie wyrastają tutaj jak grzyby po deszczu, a mimo tego rejon ten wcale nie traci na atrakcyjności. Zobacz, dlaczego warto zamieszkać na Klinach.

Niedaleko od centrum

Odległość od centrum miasta jest wymieniana jako jedna z największych zalet mieszkania na Klinach. Istotnie, do Rynku Głównego jest stąd ok. 5 km, co oznacza, że nawet piechotą można tam dojść w około godzinę. Nie oznacza to jednak, że to jedyna możliwość dotarcia z Klinów do Rynku, bo dobrze rozbudowana sieć komunikacji miejskiej pozwala dostać się nie tylko do centrum miasta, ale i w inne jego rejony znacznie szybciej i wygodniej, szczególnie gdy pogoda nie zachęca do spacerów.

Jeśli zamiast komunikacji wolisz poruszać się samochodem, a w dodatku potrzebujesz szybko i łatwo dostać się na autostradę A4, lotnisko w Balicach czy do Zakopanego, to mieszkając na Klinach nie musisz przedzierać się przez całe miasto, by tam dotrzeć. Dosłownie kilka minut jazdy wystarczy, by dotrzeć do węzła autostradowego, na którym wybierzesz interesujący Cię kierunek i ruszysz bez przeszkód w dalszą drogę.

Dobra infrastruktura

Kto raz zakosztował wygody mieszkania w rejonie, w którym są wszystkie potrzebne na co dzień sklepy, szkoły, przedszkola, żłobki i inne udogodnienia, z pewnością przyzna, że Kliny zapewniają wszystko, czego potrzeba, by ułatwić codzienne funkcjonowanie. W dodatku, w sytuacji gdy lokalne sklepy Ci nie wystarczą, możesz w ciągu kilku minut dostać się do centrum handlowego Zakopianka, w którym znajdziesz taki wybór sklepów, że odwiedzenie ich wszystkich zajęłoby Ci naprawdę dużo czasu. Co więcej, znajdziesz tam również kino, muzeum i klub fitness, więc będziesz mógł miło i przyjemnie wypocząć po pracy niezależnie od tego, jaki typ rozrywki preferujesz.

Tereny rekreacyjne

Kliny to również doskonałe miejsce do zamieszkania przez osoby, które cenią sobie zieleń wokół. Mimo intensywnego rozwoju tego rejonu Krakowa, nadal jest to obszar, w którym jest dużo zieleni i można rozkoszować się spacerami po bezdrożach lub poznawać historię odwiedzając Fort „Borek”. Osoby preferujące bardziej uporządkowaną przestrzeń rekreacyjną z pewnością docenią park Maćka i Doroty z alejkami spacerowymi i placami zabaw.

Ach te widoki!

Kliny to rejon Krakowa, z którego przy dobrej widoczności można zobaczyć Tatry. Między innymi z tego powodu jedno z nowobudowanych osiedli nosi nazwę Panorama Kliny, bo z najwyższych pięter można dostrzec szczyty tych największych polskich gór. Panorama Kliny oznacza jednak nie tylko piękne widoki w różnych porach roku, ale i pięknie nasłonecznione mieszkania.

Widząc tak wiele zalet mieszkania na Klinach nie powinno dziwić, że rejon ten cieszy się popularnością i jest chętnie wybierany jako miejsce do zamieszkania. Wybierając tę część Krakowa, nie trzeba rezygnować z komfortu życia w mieście, na rzecz zieleni i spokojnej okolicy wokół. Mieszkając na Klinach, można mieć jedno i drugie.

Najnowsze

Leave a Comment