Fulfillment w InPost. Jakie korzyści daje przedsiębiorcom przekazanie wysyłek firmie InPost?

Fulfillment w InPost. Jakie korzyści daje przedsiębiorcom przekazanie wysyłek firmie InPost?

Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z koniecznością stworzenia łańcucha dostaw zamówionych przez klientów towarów. Zbudowanie sieci logistycznej pochłania czas, zasoby finansowe oraz zaangażowanie pracowników przedsiębiorstwa. Z tego względu wiele firm szuka sposobu, by zoptymalizować proces dostarczania asortymentu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obsługi. Sposobem na to jest InPost Fulfillment.

Czym jest fulfillment?

Z pomocą podmiotom świadczącym usługę sprzedaży przez internet wychodzi jedna z największych firm kurierskich w Polsce – InPost. Współpraca między sklepem internetowym a operatorem przesyłek polega na przekazaniu całej obsługi logistycznej temu drugiemu przedsiębiorstwu. To właśnie ono zajmuje się odebraniem towaru z siedziby lub magazynu partnera biznesowego, jego magazynowaniem i wysyłką.

W dużym skrócie tym właśnie jest fulfillment. W przypadku InPost na tym się jednak nie kończy, o czym można dowiedzieć się na stronie internetowej https://inpost.pl/fulfillment oraz filmów zamieszczonych na portalu YouTube. W ramach usługi ogólnopolski operator przesyłek świadczy wiele innych, przydatnych przedsiębiorcom usług. Warto się nimi zainteresować również ze względu na możliwości, jakich nie oferuje żadna inna firma z branży kurierskiej.

Jak fulfillment działa w InPost?

Fulfillment dla biznesu w InPost umożliwia obsługę produktów z takich branż jak odzież, elektronika, zdrowie i uroda, chemia domowa, artykuły dla dzieci i towary dla zwierząt domowych. Do zalet współpracy z operatorem kurierskim należy również ogromna powierzchnia magazynowa. Wynosi ona aż 60 tys. m² i podzielona na kilka sortowni na terenie całego kraju. W połączeniu z siecią tysięcy urządzeń Paczkomat® tworzy to zaplecze logistyczne, którego jest nieosiągalne dla większości przedsiębiorstw z branży e-commerce.

Właśnie tak rozbudowana baza hal, automatów paczkowych, a także duża liczba kurierów stoi za możliwością szybkiego doręczania przesyłek. Klient sklepu internetowego otrzymuje swoje zamówienie już następnego dnia. Jedynym warunkiem jest złożenie go przed godziną 20:00 dnia poprzedniego. Pozwala to zapewnić najwyższy standard usług, a co za tym idzie zadowolenie klientów. Co więcej, wszystkie zamówienia kompletowane są zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez sklep internetowy.

Dodatkowe usługi korzyści z InPost Fullfilment

InPost Fulfillment to nie tylko podstawowy, choć rozbudowany zakres usług. Ze współpracy z operatorem kurierskim przedsiębiorcy odnoszą dodatkowe korzyści. Jednym z przykładów jest co-packing. Polega on na przepakowywaniu towaru przysłanego od klienta do magazynu InPost z paczek zbiorczych do tych, w których zostaną one wysłane klientom. W ten sposób można zaoszczędzić czas potrzebny na żmudne umieszczanie asortymentu w odpowiednich pudełkach.

Co więcej, sklep internetowy nie musi zajmować się także zakupem i etykietowaniem opakowań. Zamiast jego pracowników zadanie to mogą wykonać osoby z InPost. W zakres usługi fulfillmentu wchodzi ponadto obsługa akcji marketingowych. Jednym z przykładów jest dokładanie ulotek reklamowych i promocyjnych do opakowań, w którym towar trafia do klientów.

W wielu branżach, które przeniosły część lub cały biznes do Sieci problemem jest obsługa zwrotów. Konieczność przyjmowania oddanego asortymentu i magazynowania go jest szczególnie widoczna w firmach sprzedających odzież i obuwie. Tym również zająć może się InPost w ramach usługi fulfillment. Zarówno to, jak i inne aspekty obsługi klienta są możliwe dzięki integracji systemu informatycznego e-commerce’u z infrastrukturą techniczną InPost.

Co jeszcze można zyskać dzięki InPost Fulfillment? Nie tylko zadowolenie starych, ale również zainteresowanie nowych klientów. Przyczyną są tysiące automatów Paczkomat® rozlokowanych w całej Polsce. Wygoda, jaką daje korzystanie z nich, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sklepach internetowych korzystających z tej właśnie formy dostawy.

Najnowsze

Leave a Comment