Jak wystawiać dokumenty w firmie?

Jak wystawiać dokumenty w firmie

Przedsiębiorstwo, które chce wystawiać elektronicznie dokumenty musi mieć do tego celu odpowiedni program do fakturowania. Na rynku można spotkać wiele różnych rozwiązań, które cechują się zbliżonymi, ale też odmiennymi funkcjami. Weźmy pod lupę dwa programy, które oferuje firma MEGA-TECH, czyli Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel.

Faktura VAT i bez VAT w jednym programie

Fakturowanie to proces, który dotyczy czynnych podatników VAT jak i zwolnionych. Bywa też tak, że przedsiębiorca, który był niegdyś zwolniony z VAT staje się podmiotem zobligowanym do rozliczenia się z podatku od towarów i usług. Prosty program do faktur powinien umożliwiać przygotowanie dwóch rodzajów dokumentów: faktury VAT i faktury zwolnionej z VAT. Takim programem jest Faktura Small Business i jego rozszerzona wersja Faktura Small Business Handel. Są dwa uniwersalne oprogramowania, które pozwolą przygotować faktury, proformy, paragony i inne przydatne dokumenty.

Darmowy program do faktur czy to możliwe?

Rozwiązania w pełni darmowe nie zawsze są funkcjonalne. W przypadku programów oferowanych przez MEGA-TECH jest możliwość darmowego przetestowania wszystkich ich funkcji podczas 7-dniowego okresu próbnego. Licencja jest tania, więc w bardzo niskiej cenie przedsiębiorca otrzymuje rozbudowany pakiet potrzebnych do wystawiania w firmie dokumentów. Oprócz tego może liczyć na wsparcie pomocy technicznej, nie pozostaje więc sam z pojawiającymi się problemami, co nie zawsze spotkać można w całkowicie darmowych rozwiązaniach.

Wystawianie faktur z magazynem

Szczególnie w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych ważne jest aby firma oprócz programu do fakturowania posiadała narzędzie, które uporządkuje magazyn. A co gdyby te funkcje połączyć w jeden program? Program Faktura Small Business Handel to narzędzie, które służy do fakturowania i kontroli magazynu. Dzięki wbudowanemu modułowi użytkownik może sprawdzać stany posiadanych towarów, wprowadzać faktury zakupowe, czy przygotowywać podstawowe dokumenty magazynowe.

Szukając program do wystawiania faktur przedsiębiorca powinien skupić się na dobrze znanych i przetestowanych rozwiązaniach. Programy od MEGA-TECH są łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Fakturowanie z ich użyciem staje się proste i nie zajmuje wielu godzin. To rozwiązania, które się opłacają.

Najnowsze

Leave a Comment