Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Biżuteria to istotny element stylizacji. Nie zawsze jednak służy wyłącznie ozdobie. Dzięki odpowiednio dobranym kolczykom, można np. optycznie wysmuklić twarz, rozjaśnić ją, podbić kolor oczu. Jakie kolczyki nosić przy okrągłej twarzy? Czego unikać, a co warto zakładać, by dodać sobie atrakcyjności?

Długie kolczyki – efekt wysmuklenia twarzy

Jeśli ma się okrągłą twarz, zazwyczaj efektem, który chce się osiągnąć, jest jej optyczne wyszczuplenie, nadanie nieco ostrości i szlachetności. Można to osiągnąć na wiele sposobów, np. z pomocą odpowiedniego uczesania i biżuterii. Wysoko spięte, gładko zaczesane włosy sprawią, że twarz będzie wyglądała na nieco bardziej podłużną. Do takiej fryzury pięknie pasują także kolczyki i właśnie dzięki nim można osiągnąć dużo lepszy efekt.

Doskonale sprawdzą się długie, wiszące kolczyki, które wydłużą również twarz i szyję. Ważne jednak, by były nie tylko długie, ale i – można powiedzieć – wąskie. Dłuższe naszyjniki również nieco wysmuklą okolice twarzy i dekoltu. Oczywiście nie bez znaczenia jest odpowiedni makijaż – mistrzowskie konturowanie może przynieść fenomenalny efekt! Jednak najprostszym sposobem na wysmuklenie twarzy z pomocą biżuterii są właśnie długie kolczyki, najlepiej drobne i delikatne, które sprawią, że i buzia stanie się delikatniejsza.

Jakich kolczyków unikać przy okrągłej twarzy?

Zdecydowanie należy unikać wyrazistych, dużych, „płaskich” ozdób oraz geometrycznych wzorów. Skoro jednak najbardziej polecane są długie kolczyki, to czy trzeba rezygnować z modnych drobnych celebrytek? Nie! Należy jednak roztropnie wybierać wzory. Proste kreski, księżyce czy nawet krzyże będą najlepszym wyborem. Słowem – mile widziane są wszelkie podłużne motywy, zaś obłe kształty, jak koła czy serca, lepiej omijać. Jest wiele modeli kolczyków do okrągłej twarzy. Należy jednak pamiętać, że sama biżuteria nie zdziała cudów, ale w połączeniu z odpowiednią fryzurą i makijażem z pewnością pomoże wywołać efekt wow.

Najnowsze

Leave a Comment