Kto może pomóc Ci wyjść z długów Sprawdzamy!

Kto może pomóc Ci wyjść z długów Sprawdzamy!

Wpadłeś w długi? To tak, jak ponad 2,8 mln Polaków – takie dane podaje najnowszy raport BIK. Łączna wysokość zadłużenia przekroczyła już 76 mld zł, a osób, które mają problemy z wyjściem z finansowych tarapatów przybywa z roku na rok. Co zrobić, aby kłopotów pozbyć się raz na zawsze? Dobrze jest poszukać wsparcia profesjonalistów – udzielają go firmy pomagające wyjść z długów.

Nie jest trudno wpaść w problemy finansowe. Nawet, jeśli zaczynają się niewinnie, np. od jednej niezapłaconej raty kredytu, stopniowo narastają i mogą cię przytłoczyć. Kwota, z którą zalegasz, może stać się zbyt wysoka, abyś poradził sobie z jej jednorazowym uregulowaniem. Aby wyjść z tej „finansowej pętli”, potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Wcale nie jest nią kolejny kredyt, który, choć na krótką metę może się wydawać dobrym rozwiązaniem, pogłębia problem i generuje dodatkowe koszty.

Zdecydowanie lepszym wyjściem z sytuacji jest sięgnięcie po wsparcie udzielane przez firmy pomagające wyjść z długów, takie jak np. Ultimo.

Jak działają firmy pomagające wyjść z długów?

Takie instytucje są często nazywane firmami windykacyjnymi, a ich zadaniem jest obsługa osób zadłużonych. Klientami takich podmiotów stają się najczęściej ci, których wierzyciele – chcąc szybciej odzyskać swój kapitał – odsprzedali dług podmiotowi trzeciemu. W efekcie jego obsługa jest często przekazywana właśnie do firmy windykacyjnej.

Takie podmioty, wbrew pozorom, nie są tym samym co komornik. Wręcz przeciwnie! Współpraca z nimi pozwala uniknąć groźnych konsekwencji zadłużenia, a więc sprawy sądowej i przymusowej egzekucji długu przez urzędników państwowych.

Firmy pomagające wyjść z długów:

  • pomogą ci polubownie rozwiązać problem zadłużenia – możesz podpisać korzystną dla siebie ugodę, dzięki której zobowiązanie spłacisz bez dodatkowego stresu;
  • umożliwią rozłożenie zaległych płatności na raty – ich wysokość jest dostosowywana do twoich możliwości finansowych, co sprawia, że bez trudu poradzisz sobie z regulowaniem kolejnych kwot każdego miesiąca;
  • dadzą ci możliwość kontrolowania spłaty, np. za pośrednictwem internetowej platformy obsługi klienta, do której zalogujesz się, aby zawrzeć ugodę i sprawdzać, na jakim etapie jest twoja sprawa.

Dlatego, jeśli otrzymałeś pismo z firmy windykacyjnej, nie obawiaj się i jak najszybciej wykorzystaj swoją szansę na polubowne rozwiązanie problemu długów bez stresu.

Jak przyspieszyć spłatę długu?

Zobowiązań najprawdopodobniej nie spłacisz w ciągu jednego dnia czy miesiąca – będzie to bardziej długotrwały proces. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, aby krok po kroku powrócić na finansową prostą i uwolnić się od zobowiązań.

Jeżeli chcesz przyspieszyć ten proces, możesz np.:

  • spróbować zoptymalizować wydatki, a nadwyżkę pieniędzy przekazywać na poczet długu;
  • zdobyć dodatkowe zatrudnienie, aby szybciej spłacić kolejne raty.

Pomyśl także o oszczędzaniu choćby niewielkich kwot – tak, abyś w przyszłości nie musiał zapożyczać się w nieprzewidzianej sytuacji życiowej.

Artykuł partnera

Najnowsze

Leave a Comment