Niewielkie, ciche i urocze… Sianożęty – apartamenty i noclegi nad morzem dla aktywnych

Sianożęty – apartamenty

Noclegi nad Morzem Bałtyckim nie zawsze oznaczać muszą wypoczynek na zatłoczonych plażach największych miast na polskim wybrzeżu. Coś dla siebie nad Bałtykiem znajdą również osoby, które lubią kameralną atmosferę, ciszę oraz… aktywność fizyczną. Przykładem takiego letniska są Sianożęty – apartamenty w tej niewielkiej miejscowości są tak samo komfortowe jak w bardziej znanych kurortach, a jednocześnie można tam odpocząć w aktywny sposób.

Sianożęty to niewielka miejscowość letniskowa położona około 1 kilometra od Ustronia Morskiego oraz 10 kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Rejon ten często nawiedzają silne morskie wiatry, co sprawia, że tamtejsze powietrze jest przesycone jodem – pierwiastkiem niezbędnym do zachowania zdrowia. Z tego względu apartamenty nad morzem w Sianożętach to dość częsty wybór wśród osób, które borykają się np. ze schorzeniami tarczycy. Mogą one spędzać czas na ładnej, szerokiej, piaszczystej plaży, na którą dostać się można jednym z trzech oznakowanych, niedawno wyremontowanych zejść.

Oczywiście miasto to przyciąga turystów nie tylko prozdrowotnym mikroklimatem – można tam bowiem spędzić naprawdę aktywny urlop! Noclegi Sianożęty docenią m.in. miłośnicy długich spacerów oraz jazdy na rowerze. Co robić na takim wyjeździe?

Sianożęty – noclegi dla pieszych wędrowców

Apartamenty Sianożęty bez obaw mogą wynająć osoby, które podczas wakacji chcą jak najwięcej spacerować, poznając główne atrakcje okolicy. I tak przez gminę Ustronie Morskie – w tym przez Sianożęty – biegnie czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9. Z Sianożętów można się nim wybrać w około 9-kilometrową wyprawę do Gąsek, gdzie warto obejrzeć XIX-wieczną latarnię morską o wysokości ponad 50 metrów. Na jej szczyt prowadzi aż 190 dość krętych granitowych schodów, ale z góry rozciąga się przepiękny widok na Bałtyk oraz okoliczne miejscowości: Unieście, Mielno oraz Chłopy. Nieopodal można też zrobić zakupy na straganach z pamiątkami oraz jedzeniem.

Szlakiem E-9 z Sianożętów można udać się przez Bagicz aż do Kołobrzegu. Trasa ta liczy około 10 kilometrów. Tam również warto zobaczyć latarnię morską. Została ona odbudowana w 1947 r. w miejscu pierwotnej latarni z 1666 r., zniszczonej na skutej działań wojennych. Z jej szczytu można oczywiście podziwiać piękne widoki, ale jednocześnie jest pomnikiem polskich bohaterów II wojny światowej. W trakcie walk o Kołobrzeg stanowiła doskonały punkt orientacyjny dla artylerzystów, co spowodowało, że w 1945 r. została wysadzona przez niemieckich saperów.

Noclegi Sianożęty – blisko morza i… słynnej trasy rowerowej

Noclegi Sianożęty będą ciekawą opcją dla turystów, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez jazdy na rowerze. Przez teren gminy Ustronie Morskie przebiega bowiem pieszo-rowerowy szlak „Najstarsze dęby w Polsce” o długości 31 kilometrów. Jadąc przez Sianożęty i Bagicz aż do kołobrzeskiego lasu, zobaczyć można słynne dęby Bolesław i Warcisław. Swoje nazwy zawdzięczają one postaciom historycznym – pierwszemu królowi Polski Bolesławowi Chrobremu oraz księciu Warcisławowi III, który w 1255 r. przyczynił się do przyznania Kołobrzegowi praw miejskich.

Dąb Bolesław został niestety powalony przez wichurę w 2016 r. – nadal można jednak oglądać jego imponujące pozostałości. Obwód jego pnia to aż 7 metrów, a liczy około 800 lat. „Nieco” młodszy jest leżący 2 kilometry dalej – nieopodal drogi krajowej nr 11 – dąb Warcisław, liczący „tylko” 645 lat.

Dalej szlak rowerowy wiedzie m.in. przez Kukinię, gdzie w słynnej restauracji spróbować można ryb przyrządzanych na 120 sposobów, oraz przez Rusowo, gdzie znajduje się jeden z najstarszych kościołów chrześcijańskich na Pomorzu – liczący ponad 600 lat kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej. Niedaleko niego zlokalizowany jest park, w którym podziwiać można pomniki przyrody, pozostałości pałacyku oraz ruiny wieży (najprawdopodobniej krzyżackiej) wraz z fosą.

Sianożęty – apartament nad morzem dla wymagających

Po całodziennej pieszej wycieczce albo rowerowej wyprawie po okolicy warto odpocząć w komfortowych warunkach. Tu również można liczyć na udogodnienia – apartamenty nad morzem w Sianożętach – takie jak GEA ECO Apartamenty albo Pięć Mórz – zapewniają turystom najwyższą wygodę wypoczynku. Urządzone ze stylem i smakiem, doskonale wyposażone i zlokalizowane blisko morza – są idealną opcją noclegową zarówno dla zakochanych par, jak i grup znajomych czy rodzin z dziećmi.

Ładna plaża, trasy spacerowe i rowerowe, komfortowe noclegi – Sianożęty, choć są niewielką miejscowością, zapewniają turystom wszystko, co potrzebne do udanego urlopu!

Najnowsze

Leave a Comment