Okna energooszczędne

Okna energooszczędne

Nowoczesne konstrukcje okienne mają znaczący wpływ na ograniczanie strat ciepła. Rozwiązania oszczędzające energię są obecnie zarówno trendem, jak i koniecznością. Potocznie nazywane są oknami energooszczędnymi i mogą być stosowane w budownictwie pasywnym, które ma na celu zatrzymanie całego ciepła w domowym wnętrzu. Dość często posiadają też możliwość poboru ze źródeł energii odnawialnej, czyli słonecznej.

Okna do domu – energooszczędny patent

Współczynnik przenikania ciepła Uw powinien kształtować się w okolicach 0,8-0,9 (m2·K). Statystycznie rzecz biorąc, przez okna może uciekać od 25% do 40% ciepła. Z pomocą przychodzą tzw. energooszczędne okna i okna pasywne firmy Domel, które pozwalają zminimalizować koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Producent oferuje wysokiej jakości rozwiązania z dziedziny stolarki okiennej. Parametry poszczególnych elementów okna, takich jak.: profil, pakiet szybowy, uszczelki, okucia oraz wartość mostka termicznego mogą określać straty ciepła, spowodowane różnicą temperatur wewnątrz i na zewnątrz domu czy mieszkania. Modele marki Domel to cztery linie produktowe, które zapewniają optymalne rozwiązania dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego – korzystne dla środowiska naturalnego.

Jak wybierać energooszczędne okna i okna pasywne?

Duże znaczenie mają pakiety szybowe, które powinny składać się z trzech tafli oddzielonych komorami z argonem, kryptonem lub ksenonem. Istotną rolę odgrywa również współczynnik przenikania ciepła oraz przepuszczalności energii słonecznej o wartości powyżej 55%. Parametry profili okiennych mają duże znaczenie w przypadku egzemplarzy o niewielkiej powierzchni szybym oraz montaż, który w przypadku budownictwa pasywnego jest niezwykle ważny i konieczny. Energooszczędne okna Energetic firmy Domel są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i mają duży wpływ na zmniejszenie kosztów utrzymania domu. Producent zapewnia wysoki standard produktów oraz gwarantuje wygodę i komfort użytkowania. Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą okien energooszczędnych na stronie producenta pod linkiem tutaj – okna energooszczędne domel Sprawdź

Najnowsze

Leave a Comment