Remont mieszkania – proste prace, które można wykonać samodzielnie i zaoszczędzić

Remont mieszkania - proste prace, które można wykonać samodzielnie i zaoszczędzić

Realizując remont, każdy inwestor obawia się wydatków. Wszak te można mnożyć w nieskończoność, a koszty prac remontowych niejednokrotnie wydają się być studnią bez dna. Na szczęście istnieje szereg sposobów, aby nieco zaoszczędzić i ograniczyć wydatki, związane z wykonywaniem prostych prac przez fachowców.

Proste prace do wykonania samemu

Wiadomo, że ekipa remontowa zapewni kompleksową obsługę – przygotuje wnętrza, przywiezie własny sprzęt, wykona zlecone prace, a następnie po sobie posprząta. Jednak cała ta usługa kosztuje i choć płacąc, zyskuje się nie tylko wykonanie profesjonalnych prac, ale również spokój i brak zmagań z kurzem i pyłem, to jednak są inwestorzy, którzy szukają oszczędności. Gdzie mogą je znaleźć? Okazuje się, że istnieje kilka sposobów:

  • skuwanie płytek – kto planuje remont łazienki, doskonale wie, że płytki trzeba skuć… Czy jednak koniecznym jest zlecanie tych prac drogim specjalistom? Wydaje się, że samodzielne zerwanie płytek ze ścian czy podłóg może się udać, niezbędne są odpowiednie akcesoria, czas i … dobre chęci;
  • malowanie ścian – nie jest to trudna sztuka, jeśli ma się odpowiednio przygotowane podłoże. Dobrze przeprowadzone szpachlowanie pozwoli na szybką koloryzację ścian. Wystarczy wybrać ulubiony kolor, osłonić meble, które ewentualnie znajdują się w pomieszczeniu i można działać;
  • układanie paneli – współcześnie odchodzi się od stosowania we wnętrzach drogich parkietów, zwłaszcza gdy chce się zaoszczędzić. Panele są stosunkowo proste w montażu, większość z nich mocuje się na „klik”, są one bowiem wyposażone w specjalne systemy montażowe, ułatwiające realizację prac. Po ułożeniu kilku można stać się fachowcem w tej dziedzinie!

Oczywiście można pokusić się również o zwolnienie ekipy remontowej z obowiązku sprzątania – samodzielne poradzenie sobie z poremontowym bałaganem z pewnością pozwoli na małe oszczędności.

Jak jeszcze zaoszczędzić na remoncie?

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach samodzielnie wykonać proste prace remontowe, chce cieszyć się profesjonalnie zrealizowaną pracą i nie ma ochoty angażować własnych sił w proces renowacji wnętrz – również może zaoszczędzić. Jak to możliwe? Alternatywą dla zabawy w budowlańca jest rozłożenie remontu na raty. Wtedy płatność rozciąga się w czasie, nie trzeba więc wydawać naraz dużej sumy pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że również prace remontowe zostaną nieco rozciągnięte w czasie – trzeba liczyć się z uciążliwym kurzem i pyłem, bałaganem i dyskomfortem wynikającym z mieszkania w remontowanych wnętrzach. Problem ten odpada, gdy remont dotyczy niezamieszkałego domu – wtedy takie prace na raty nie powinny być zbyt uciążliwe.

Jak widać zatem, oszczędności przy remoncie są możliwe. Proste prace, które można zrealizować metodą gospodarczą – czyli samodzielnie – potrafią ograniczyć wydatki, wiążą się jednak z koniecznością zaangażowania sił i czasu. Trzeba pamiętać, że jakość samodzielnie wykonanych prac remontowych również może nieco odbiegać od ideału, zwłaszcza jeśli nie jest się wprawionym w malowaniu czy układaniu paneli.

Jeśli potrzebujesz ekipy remontowej możesz znaleźć ją na Fixly.pl. Serwis dostępny jest w największym miastach w Polsce – WarszawaWrocławŁódźBiałystokBydgoszcz, a także w mniejszych miejscowościach. 

Najnowsze

Leave a Comment