Jak wybrać fajne i niedrogie prezenty na Boże Narodzenie?

Jak wybrać fajne i niedrogie prezenty na Boże Narodzenie?

Prezenty na Boże Narodzenie to piękna tradycja. Co roku czekają na nie zwłaszcza najmłodsi.

Jak wybrać prezenty na Boże Narodzenie, żeby sprawiły radość obdarowanej osobie?

            Najprostsze zadanie mamy w przypadku dzieci. Te młodsze piszą listy do świętego Mikołaja, a kiedy pisać nie potrafią – dyktują je rodzicom, którzy mają dzięki temu nadzwyczaj klarowną sytuację w sprawie prezentów. 

            Starsze pociechy, które już nie wierzą w świętego Mikołaja, mniej albo bardziej wprost mówią, czego chcą – tu też sytuacja jest jasna. Co z dorosłymi? Najczęściej mówią: och nie, nie kupuj mi żadnego prezentu, daj spokój, nie jesteśmy dziećmi!

            Do takich komunikatów należy podchodzić z rezerwą. Zwłaszcza, jeśli wygłaszają je kobiety… Może się potem okazać, że dostaniemy prezenty na Boże Narodzenie właśnie od osób, które „niczego nie chcą i nie potrzebują”. Nie odwzajemnimy się i będzie bardzo niezręcznie.

            Przede wszystkim za wybór prezentów powinniśmy się wziąć wcześniej, niż 20 grudnia. Na kilka dni przed Wigilią sklepy i galerie handlowe ogarnia szaleństwo, a kurierzy gorzko przeklinają swój los. Zostawiając zakup prezentów na ostatnią chwilę najprawdopodobniej nie tylko narazimy się na kupno prezentu nietrafionego, ale też na to, że stracimy więcej pieniędzy, niż planowaliśmy i cała masę nerwów przy okazji.

            Jeśli lubimy podróżować i wakacje spędzamy w egzotycznych miejscach, już na wakacjach możemy pomyśleć o pięknych, oryginalnych prezentach dla bliskich, które spokojnie poczekają na nowych właścicieli do świąt. Jeśli nie mamy takiej okazji, dajmy sobie na wybór i zakup prezentów przynajmniej miesiąc. Będziemy mieć czas, żeby zastanowić się, co sprawiłoby przyjemność osobom, które chcemy obdarować. Nie będziemy też musieli biegać po sklepach  – spokojnie znajdziemy w sieci wszystko, co tylko sobie wymyślimy.

            Czego unikać, żeby nie popełnić prezentowej gafy?

            Jeśli osoba, której kupujemy prezent nie jest nam naprawdę wyjątkowo bliska, unikajmy kupowania perfum i ubrań. Bielizna w ogóle dopuszczalna jest tylko w przypadku partnerki, czy partnera. Nieco bardziej bezpieczna jest galanteria – paski, torebki, ewentualnie biżuteria, jeśli wiemy, w jakim stylu „nosi się” adresat prezentu.

            Neutralne z pozoru są dodatki do domu, czy samochodu. Jednak nie trafiając w gust, czy potrzeby obdarowywanych osób ryzykujemy, że nasz prezent wyląduje w kącie skazany na zapomnienie.

            Oczywiście zapomnieć należy o nieśmiertelnych skarpetkach i sweterkach z reniferem. Moment odpakowania prezentu mam być jedną z najpiękniejszych chwil w roku, a nie żenującym rozczarowaniem. Naprawdę warto w jego wybór włożyć minimum wysiłku, przynajmniej.

            Najtrudniejsze zadanie mamy wybierając prezenty na Boże Narodzenie dla naszych szefów, na przykład. Bo zdarza się przecież, obchodzenie sympatycznej tradycji w pracy. Jak wypośrodkować, żeby obdarowany nie poczuł się ani zlekceważony, ani przekupiony? Trudne zadanie, ale do wykonania. Wystarczy, że za wybór weźmiemy się w sposób przemyślany i odpowiednio wcześnie.

Najnowsze

Leave a Comment