Niezapomniane wakacje w Emiratach Arabskich

Niezapomniane wakacje w Emiratach Arabskich.

W skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich wchodzi siedem emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwan, Ras al-Chajma, Fudżajra. Usytuowane nad Zatoką Perską od wielu lat cieszą się dużą popularnością pośród turystów z całego świata. Ciekawostka jest, iż głową federacji emiratów jest prezydent, natomiast władzę w poszczególnych emiratach sprawują emirowie. Emiraty Arabskie w większości, gdyż w około 97% położone są na terenie pustynnym. Wyłącznie ze względu na bogate złoża ropy naftowej szybko się wzbogaciły i położyły nacisk na rozwój turystyki.

Wyspy Palmowe – największa atrakcja dostępna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Wyspy Palmowe to zespół trzech największych sztucznych wysp na świecie. Ich budowy w 2001 roku podjęła się holenderska firma, która do usypania okazałych palm użyła 80000000 metrów sześciennych materiału wydobytego z szelfu u wybrzeży Dubaju. Domy letniskowe znajdujące się na wyspie zostały wykupione na trzy dni od rozpoczęcia sprzedaży. Kupowali je znani i lubiani, między innymi David Beckham. Wyspy Palmowe zabezpieczone są falochronem, który powstrzymuje fale oceaniczne przed ich zatopieniem.

W jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie ,,Atlantydzie’’ można podziwiać oceanarium, w którym zamieszkuje ponad 65 tysięcy gatunków morskich zwierząt i roślin.

Safari – wycieczka dla turystów spragnionych adrenaliny

Osoby, które pragną mocnych wrażeń, mogą wykupić bilet na safari. Kilkugodzinna wyprawa z daleka od miasta, pośród pustynnych wzniesień, z pewnością dostarczy wielu emocji. Dodatkową atrakcją czekającą na turystów jest możliwość podziwiania zachodzącego słońca, pośród wyjątkowego obozowiska stworzonego na potrzeby wyjazdu. To tutaj będzie można skosztować lokalnej kuchni, a także napitków. Podczas całej wycieczki uczestnikom towarzyszy przewodnik z językiem angielskim.

Emiraty Arabskie wczasy w tym miejscu stanowią doskonałą okazję do poznania kultury Wschodu, która tak bardzo różni się od naszej.

Abu Dhabi – imponujące miasto pośrodku pustyni

A terenie Abu Dhabi znajduje się około 94% z wszystkich szybów naftowych należących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z tego względu odgrywa niezwykle ważną rolę w gospodarce. Będąc tu warto skierować się w stronę meczetu Szejka Zayeda, który został w całości wykonany z białego marmuru. Kolejna atrakcja tego wyjątkowego miasta jest Louvre Abu Dhabi. Oficjalne otwarcie nastąpiło w 2017 roku. Otwarcia dokonał francuski prezydent Emmanuel Macron. Owo muzeum miało być częścią trzydziestoletniej współpracy pomiędzy Abu Dhabi a rządem francuskim. Zaprojektowania tego okazałego budynku podjął się Francuz Jean Nouvel. Centralnym elementem konstrukcji jest olbrzymia kopuła, pod którą znajduje się otwarta przestrzeń ekspozycyjna. Dużą rolę w muzeum odgrywa światło. Wpadając przez ażurową kopułę, odbijają się w wodzie i rzucają refleksy na białe ściany.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi jest jednym z najnowocześniejszych parków rozrywki w tym rejonie. Położony na wyspie Yas w Abu Dhabi stanowi dużą atrakcję dla przybywających tutaj z całego świata turystów. Budowa tego parku rozpoczęła się w 2007 roku, a już w 2010 został oddany do użytku. Najszybsza kolejka górska w tym parku w dwie sekundy rozpędza się do 100 kilometrów na godzinę. Charakterystyczne wagoniki w kształcie Ferrari wirują na wysokości 52 metrów. W przybliżeniu park zajmuje powierzchnię 200 tysięcy metrów kwadratowych wypełnionych atrakcjami dla turystów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie powstały na piaszczystych, pustynnych terenach. Stworzenie tych imponujących obiektów było możliwe jedynie dzięki odkrytym złożom ropy naftowej, która umożliwiła oswojenie tego niesprzyjającego terenu. Dzięki potężnym nakładom finansowym zbudowano jedne z najnowocześniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Nie jest tajemnicą, iż życie w Zjednoczonych Emiratach skupione jest wokół dużych miast. Ziemia dokoła nich jest pozbawioną życia pustynią, na której latem temperatura przekracza ponad 50 stopni Celsjusza. Dziś rejon ten zarządzany jest przez najbogatszych ludzi na naszym globie. Ich inwestycje za każdym razem odbijają się echem w świecie zachodnim. Jeszcze nigdy teren ten nie był równie bogaty i wpływowy. Rozbudowany sektor usług każdego roku przynosi miliardy dochodów.

W związku z tym, iż religią panującą w tym rejonie jest islam, przybywający tutaj muszą podporządkować się tutejszej obyczajowości. Kobiety, a także mężczyźni muszą stosować się do wielu zasad, które nie urażą mieszkańców. Nie jest tajemnicą, iż kobiety nie mogą tutaj przesadnie odsłaniać swojego ciała, a także epatować uczuciowością na ulicach miasta. Z tego względu przed wyjazdem warto przeczytać o obyczajowości w tym kraju. Podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest marzeniem wielu mieszkańców naszego kraju. Atrakcje turystyczne Emiratów Arabskich przyciąga rocznie wielu turystów, w tym rosnącą ilość Polskich globtroterów.  Z tego względu warto odnaleźć najlepszą ofertę wakacyjną dostępną na rynku z Logostour i zwiedzić miejsce, o którym mówią na całym świecie.

Najnowsze

Leave a Comment