Długie włosy męskie uniesione u nasady – jak dbać o taką fryzurę?

Długie włosy męskie uniesione u nasady – jak dbać o taką fryzurę

Długie włosy męskie dają wiele możliwości stylizacji, od man bun, czyli męskiego koczka, przez podniesiony u nasady i wytapirowany pompadour, po boczne zaczesy i zmierzwione długie fryzury. Naprawdę możliwości jest sporo i w każdej wersji można świetnie się prezentować pytanie tylko jak dbać o taką fryzurę, by włosy były uniesione, nie przylegały do głowy, a ich objętość była spora? Oto nasze sprawdzone rady.

Po pierwsze: pamiętaj o umiejętnym myciu włosów odpowiednimi szamponami i zrównoważonej diecie

Nie każdy mężczyzna może pochwalić się gęstymi włosami. Wielu ma rzadkie, a do tego jeszcze wypadają i przerzedzają się. Można temu zapobiegać odpowiednio myjąc i susząc włosy. Oczywiście przy przerzedzaniu najlepszą metodą jest przeszczep włosów. Warto również raz w tygodniu używać maski keratynowej, która wzmacnia strukturę włosów i zapobiega ich wypadaniu. Do tego gwarantuje, że włosy są lśniące i zdrowe. Warto używać szamponów opartych w dużej mierze na naturalnych składnikach. SLS, parabeny czy konserwanty mogą powodować przesuszenie włosów i ich większą łamliwość. Przesuszenie osłabia włosy i zmusza do częstszego mycia, bo natura próbuje nadrabiać braki nadmiernym wydzielaniem sebum, a to prowadzi do przetłuszczania i tak koło się zamyka. Najlepiej myć włosy 2-3 razy w tygodniu, czyli co drugi lub co trzeci dzień. Jednak aby było to możliwe potrzebne jest zadbanie o odpowiedni szampon, ale i nawodnienie organizmu, aby struktura hydrolipidowa skóry była zrównoważona. Tutaj wbrew pozorom duże znaczenie ma też zrównoważona dieta, która także wpływa na wygląd i kondycję włosów. Warto sięgać w diecie zwłaszcza po produkty bogate w cynk, z dodatkiem miedzi, a ponadto witaminy A, E, C oraz kwasy Omega-3. Włosów nie można wykręcać ani też nadmiernie pocierać. Przy wycieraniu należy odsączyć je z nadmiaru wody zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Ale wilgotnych długich włosów męskich nie należy od razu suszyć.

Po drugie: sięgnij po prestyler do idealnej stylizacji męskich włosów

Właśnie gdy włosy są wysuszone częściową przy użyciu ręcznika, ale jeszcze wilgotne, należy nałożyć na nie prestyler. Ten produkt ułatwia suszenie i układanie. Chroni cebulki włosa przed wpływem wysokiej temperatury, a jednocześnie pozwala na łatwiejszą stylizację, gdyż dzięki niemu włosy stają się bardziej podatne. Można zatem włosy przy suszeniu podnieść u nasady, a także nakierować je do przodu czy też na boki bądź do tyłu, by uzyskać wstępny pożądany efekt. Prestyler do męskich włosów nadaje, ułatwi układanie pompadoura, undercut, ale i quiff.

Po trzecie: używaj do stylizacji okrągłej szczotki

Bez wątpienia nie tylko prestyler umożliwi uzyskanie efektu włosów podniesionych u nasady. Niezależnie od tego czy stawiasz na boczne zaczesanie swoich długich włosów z uwidocznieniem przedziałka i nadanie drugiej połowie włosów objętości czy też klasycznie podniesiony czub, czyli pompadour albo undercut, to przyda Ci się okrągła szczotka. Zwłaszcza w przypadku pompadoura będzie niezbędna. Włosy bardziej przyzwyczają się do mocnego podniesienia, a jeśli chcesz uzyskać jeszcze trwalszy efekt każde nawinięte pasmo możesz spryskać lakierem. To jednak może sprawić, że uzyskasz efekt chełmu. Lepiej zatem po wstępnym ułożeniu prestylerem do idealnej stylizacji włosów, sięgnąć po pomadę, która dzięki mocnemu chwytowi może działać niczym lakier, ale jednak nie powoduje niepożądanego nienaturalnego efektu.

Po czwarte: odśwież swoją fryzurę pudrem do włosów

Oczywiście w ciągu dnia Twoja fryzura może nieco stracić swojej objętości. Również wtedy, gdy nie myjesz włosów zwykłym szamponem nie są one już tak lekkie i puszyste jak po myciu, bo zanieczyszczenia i sebum robią swoje. W każdym przypadku możesz sięgnąć po puder do włosów, który pozwoli Ci odświeżyć fryzurę i ponownie nadać jej objętości. Dzięki niemu włosy mogą stać się wyraźnie gęstsze, a fryzura świeża i przyciągająca uwagę.

Jeśli chcesz wyglądać atrakcyjnie i masz długie włosy, to powinieneś postawić na ich uniesienie u nasady. Prestyler Ci w tym pomoże. Pamiętaj również że suszenie włosów z opuszczoną głową może pomóc Ci uzyskać wstępną objętość, a resztę załatwisz przy użyciu kosmetyków i okrągłej szczotki.

Najnowsze

Leave a Comment