Pług – zbędny wydatek czy zakup konieczny?

Druga połowa listopada to ostatni moment na zakończenie przygotowań do sezonu zimowego. Wbrew pozorom wymiana opon na zimowe oraz zakup szufli do odśnieżania dla wielu osób może nie być wystarczające. Jak jeszcze przygotować się do ataku zimy?

Pług na własny użytek

Chociaż mieszkańcy miast są przyzwyczajeni do odśnieżania ulic przez służby użyteczności publicznej to wiele osób powinno rozważyć zakup pługa do użytku prywatnego. Dotyczy to przede wszystkim:

– mieszkańców wsi, którzy nie mogą liczyć na regularne odśnieżanie,
– właścicieli gospodarstw prowadzących prace w okresie zimowym,
– przedsiębiorców zarządzających otwartymi magazynami, parkingami.

Zaopatrzenie się w pług pozwoli na sprawne udrożnienie wyjazdów i ulic na obszarach wiejskich oraz umożliwi hodowcom i przedsiębiorcom na niezakłócone funkcjonowanie. Do jakich maszyn można zamontować pług?

Montaż pługa

Wbrew pozorom pług może być zamontowany do różnego rodzaju maszyn. Współcześnie producenci oferują różnorodne modele, które z powodzeniem mogą być podłączone do:

– kosiarek i quadów (ważne do właścicieli domów jednorodzinnych),
– traktorów, ciągników, glebogryzarek (ważne dla rolników i hodowców),
– wózków widłowych, koparko-ładowarek (ważne dla przedsiębiorców).

Oznacza to, że pług do odśnieżania może znaleźć zastosowanie w większości przypadków. Ceny poszczególnych modeli różnić się będą do maszyny przeznaczania oraz od materiału, z którego zostały wykonane. Współcześnie koszt pługa waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na jaki model najlepiej się zdecydować?

Pługi z różnych materiałów

Możemy się zaopatrzyć w trzy odrębne rodzaje pługów. Producenci najczęściej oferują modele wykonane z plastiku, metalu oraz z poliuretanu. Oczywiście najtańszym rozwiązaniem o najkrótszej żywotności są pługi wykonane z plastiku. Mogą się sprawdzić dobrze w mało wymagających warunkach. Dużą większą odpornością na warunki zewnętrzne odznaczają się modele metalowe. Mogą służyć przez wiele śnieżnych zim na niesprzyjającym terenie. Ciekawostką są pługi poliuretanowe. Wykonane z materiału syntetycznego odznaczają się wysoką wytrzymałością na uderzenia oraz zmiany temperatury.

Najnowsze

Leave a Comment