Czy wiesz, jak wybudować tani w utrzymaniu dom?

Czy wiesz, jak wybudować tani w utrzymaniu dom

Domy energooszczędne, czyli tanie w utrzymaniu, zyskują dzisiaj na popularności. Z roku na rok coraz więcej osób sięga po tego typu rozwiązanie. Nas to wcale nie dziwi! Domy energooszczędne są nie tylko ekologiczne i łatwe do wybudowania, ale również tanie w utrzymaniu. Budowa takiego budynku to zdecydowanie inwestowanie w przyszłość. Na co należy więc zwrócić uwagę, jeśli nie chcemy płacić niepotrzebnie wysokich rachunków za ogrzewanie?

Budowa budynku ma znaczenie!

O czym warto pamiętać, jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, to konstrukcja samego budynku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że dom energooszczędny powinien być dokładnie przemyślany przez architekta już przy kształtowaniu pierwszych planów budowlanych. Ten łączy bowiem preferencje funkcjonalne domowników, estetykę i rozwiązania energooszczędne. Tego typu domy są więc kwintesencją nowoczesnego designu i technologii.

Architekt odpowiada tutaj za zastosowanie przy budowie energooszczędnych materiałów, dokładnie planuje rozkład pokoi według priorytetów i dokładnie rozrysowuje na planach budynku umiejscowienie okien i drzwi. Nie bez znaczenia jest również teren, na jakim położony jest dom. Najlepszym rozwiązaniem jest działka lekko nachylona w stronę południową lub płaska. Jak widzisz, jeśli chcesz wybudować dom tani w utrzymaniu, musisz myśleć o dobrym rozplanowaniu go już na wstępnie kupna działki!

Efektywne rozwiązania wykończeniowe

Planując posiadanie domu energooszczędnego, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór i montaż drzwi oraz okien. Propozycje od anonimowych producentów na pewno nie będą spełniały Twoich wymagań. Pamiętaj, że to zakup na wiele lat. Nie warto więc oszczędzać. Postaw na drzwi i okna od uznanej marki.

Warto zdecydować się również na usługę montażu przez ekipę wybranego przez Ciebie sklepu. To gwarancja szczelności i poprawnego działania drzwi. W końcu nawet modele o najlepszych parametrach nie będą dobrze pełniły swojej funkcji, jeśli będą nieodpowiednio zamontowane.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o różnego rodzaju akcesoriach, które zapewnią dodatkową ochronę budynku. Przykładem mogą być chociażby doskonałe jakościowo rolety zewnętrzne. Te nie tylko świetnie chronią dom przed potencjalnym włamywaczem, ale również ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Te nie tylko świetnie chronią dom przed potencjalnym włamywaczem, ale również ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Przykładowo, rolety chronią również przed nadmiernym ogrzewaniem domu latem i wychłodzeniem w trakcie mroźnej zimy, zapewniając domownikom optymalną temperaturę niezależnie od pory roku. To również ciekawa ozdoba elewacji, która może być montowana na szereg sposobów. Wyróżniamy bowiem:

  • rolety zewnętrzne standardowe,
  • rolety zewnętrzne nakładane,
  • rolety zewnętrzne podtynkowe,
  • oraz rolety zewnętrzne nadprożowe.

Warto jednak pamiętać, że efekty wykończeniowe dla elewacji, takie jak rolety zewnętrzne, nie sprawią, że cena Twoich rachunków za ogrzewanie spadnie. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom był energooszczędny od początku do końca, warto wszystkie energooszczędne kwestie przemyśleć już na etapie wybierania działki. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pozwoli Ci wyznaczyć priorytety przy budowie energooszczędnego domu. Powodzenia!

Zobacz przykładowe rolety: https://oknoplast.com.pl/rolety/

Najnowsze

Leave a Comment