Weekend we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Weekend we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

            Stolica Dolnego Śląska to piękne miasto, każdy kto choć raz je odwiedził wie, że weekend we Wrocławiu to bardzo dobra propozycja spędzenia wolnego czasu.

            Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem Polski. Największym leżącym na tak zwanych ziemiach odzyskanych. Został również umieszczony przez firmę doradczą Mercer w pierwszej światowej setce „Miast najlepszych do życia”. Uzyskał też tytuł Europejska Stolica Kultury 2016.

            Jakie atrakcje czekają na ciebie, jeśli zdecydujesz się spędzić weekend we Wrocławiu?

            Wrocławskie ZOO, dzięki emitowanemu przed wieloma laty programowi telewizyjnemu „Z kamerą wśród zwierząt”, jest do dziś zapewne najbardziej znanym ogrodem zoologicznym w Polsce. Co za tym idzie gwoździem programu rodzinnej, weekendowej wizyty we Wrocławiu.

            Doskonałą propozycją na wiele godzin zwiedzania, jest Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis – miejsce, które pozwoli ci poznać… wodę. Różnorodne instalacje, modele i ekrany z informacjami, pokazują jej nieznane i niedoceniane oblicza. Istniejące od 2015 roku Hydropolis to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu na świecie. Mieści się w XIX wiecznym, podziemnym zbiorniku wody czystej, który pełnił swoją pierwotną funkcję do 2011 roku.

            Rynek wrocławski z urokliwymi pubami, kameralnymi restauracjami i romantycznymi kawiarenkami, jest doskonałą propozycją na spędzenie weekendowych wieczorów. Nawet, jeśli aktualnie nie odbywają się w mieście żadne atrakcyjne imprezy kulturalno – rozrywkowe, choć śmiało można powiedzieć, że weekend we Wrocławiu bez imprez, to rzadkie zjawisko. Wrocławski Rynek, to jeden z największych dawnych placów targowych w Polsce. Otoczony urokliwymi, zabytkowymi kamieniczkami, zajmując powierzchnię niemal 3.8 hektara i stanowi miejsce spotkań i spacerów nie tylko w weekendowe wieczory.

            Weekend we Wrocławiu nie może się obejść bez zwiedzenia wielu innych wspaniałych, wrocławskich zabytków. Wśród nich znajduje się przede wszystkim Panorama Racławicka – monumentalne malowidło o wymiarach 114 na 15 metrów, o którym słyszał każdy Polak.

            Panorama Racławicka to obowiązkowa pozycja w programie wycieczek szkolnych, natomiast zakochani spędzający weekend we Wrocławiu, z pewnością skierują swoje kroki na Most Tumski, który od lat jest ulubionym miejscem spotkań zakochanych. Tradycją jest wieszanie na nim zapiętych kłódek symbolizujących uczucie łączące zakochanych. Kluczyki od nich, wrzucane są do Odry.

            Jeśli chcemy by weekend we Wrocławiu pozostawił w naszej pamięci piękną panoramę Starego Miasta, koniecznie musimy odwiedzić Wierzę Matematyczną. Jest ona częścią gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej położony na 42 metrach taras, pozwala na podziwianie nie tylko panoramy miasta, ale też daje piękny widok na Wyspę Słodową.

            Z pewnością nikt jeszcze nie żałował i nie będzie żałować pobytu w tym pięknym mieście. Niezwykłej atmosfery wielokulturowości, jaką odczuwa się na wrocławskiej Starówce nie da się zapomnieć i trudno ją porównać z czymkolwiek innym.

Najnowsze

One Thought to “Weekend we Wrocławiu – co warto zobaczyć?”

  1. Elizka b

    Kocham Wrocław! Moje miasto od urodzenia! Można tu tak wiele robić w wolnym czasie! spacerować, dobrze zjeść, spędzić wspaniale czas. to miasto studentów, turystów. <3

Leave a Comment