Skąd popularność randek w sieci?

Skąd popularność randek w sieci?

Trudno opisać jak kolosalnie zmieniło życie ludzi wynalezienie i rozpowszechnienie internetu. Dostęp do informacji, stworzenie portali społecznościowych, aplikacji zainteresował ludzi, zachęcił do logowania się i poznawania innych osób w sieci.

Sprawdź także: https://domiteka.pl/

Anonimowość i możliwość ukrycia się za nickiem i zdjęciem zachęciła ludzi, do nawiązywaniu nowych znajomości. Internet stał się miejscem, w którym możliwość integracji znaleźli ludzie z całego świata, których łączyła wspólna pasja, poglądy, a z czasem także samotność. Powodów do poszukiwań towarzystwa za pośrednictwem portali randkowych jest wiele, od chęci odnalezienia drugiej połówki do urozmaicenia wieczoru. Z powodu braku czasu, czy braku odwagi nawiązywania pierwszych kontaktów osobiście.

Na portalach randkowych nie jest wymagane podawanie zbyt wielu informacji na swój temat. Rozpoczęcie rozmowy z innym użytkownikiem jest łatwe, tak samo, jak i jej zakończenie, wystarczą dwa kliknięcia. Na podstawie kilku pierwszych rozmów można sprawdzić, czy druga osoba wydaje się odpowiednim kompanem do rozmowy, bez konieczności przygotowywania się na umówione spotkanie i mierzenie się z nią osobiście.

Oczywiście, rozmowy również mogą być zwodnicze. Internet dodaje odwagi, nie tylko w kwestii wyrażania pewnych poglądów, ale i koloryzowania faktów z życia. O wiele trudniej jest zweryfikować słowa osoby nieznajomej niż kogoś poznanego przez wspólnego znajomego. O wiele łatwiej jest się za to zdystansować od takiej osoby, jeśli rozmowy czy nawet pierwsza randka okaże się porażką.

Na co uważać randkując w sieci?

Poznając kogoś przez internet, zawsze należy zachować jak najwięcej środków ostrożności. Najlepiej jest nie podawać zbyt szybko swojego numeru telefonu, adresu ani zbyt prywatnych informacji. Portale randkowe są miejscem, w którym można spotkać wielu oszustów, nie tylko w kwestii swojej kariery czy wyglądu. Zdarzają się także oszuści matrymonialni, żerujący na samotności innych osób i tęsknocie za bliskością. Nadużywając zaufania, są w stanie wyłudzić niemałe kwoty, prosząc o wsparcie lub ratunek w trudnej sytuacji.

W jaki sposób można się zabezpieczać? Już w momencie wyboru portalu randkowego bardzo ważne jest odnalezienie odpowiedniego miejsca. Warto sprawdzić zasady jego funkcjonowania, przedział wieku zarejestrowanych tam osób. Podejmując decyzję o rejestracji na takim portalu, warto zachować większość prywatnych informacji dla siebie, w żadnym razie nie należy podawać adresu czy numeru telefonu. Wybór zdjęć opublikowanych na stronie sugeruje oczekiwania danej osoby. Warto sięgać po zdjęcia z delikatnym uśmiechem, aby nie spłoszyć osób nieco nieśmiałych.

W przypadku posiadania zdjęć związanych z hobby, czy zainteresowaniem, je również warto dołączyć, jest to potencjalny temat do zaczęcia rozmowy. Zdjęcia nieostre, z zakrytą twarzą czy oczami, sprawiają, że człowiek wygląda, jakby miał coś do ukrycia. Na to należy też zwracać uwagę, przeglądając zdjęcia potencjalnego partnera do rozmowy. Im więcej zdjęć zostało dodanych, tym większa szansa, że ktoś nie ukrywa się pod fałszywym kontem. Zdjęcia, które człowiek dodaje, potrafią wiele o nim powiedzieć.

Jak zaprezentować się na portalach typu randkiwsieci?

Jeśli prezentuje na nich pogardliwy wyraz twarzy, broń palną czy alkohol, można spodziewać się nieodpowiedniego zachowania. Wybierając się na pierwszą randkę z nieznaną osobą, zawsze należy wybierać na spotkanie miejsce publiczne. Wskazane jest również opracowanie systemu alarmowego, powiadomienie znajomych z kim i gdzie się wybieramy. Można również poprosić o pomoc barmana, w razie problemów. Absolutnie niezbędne jest też pilnowanie swojego talerza i drinków, niedozwolone jest pozostawianie ich bez nadzoru.

Najnowsze

One Thought to “Skąd popularność randek w sieci?”

  1. Zenon

    coś dla mnie. dzięki. od kilku lat szukam swojej miłości. Gdzieś popełniam błędy…

Leave a Comment