Sprawna komunikacja w firmie? Voip telefonia świetnym rozwiązaniem.

Sprawna komunikacja w firmie? Voip telefonia świetnym rozwiązaniem.

W dzisiejszych czasach komunikacja stanowi kluczowy element biznesu. Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozwiązanie jakim jest voip telefonia. Czym jest i jakie korzyści płyną z jej zastosowania? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na te pytania.

Co to jest voip?

VOIP jest technologią przetwarzającą głos w taki sposób, aby mógł on być przesyłany przez Internet. Jest więc to nic innego jak wykonywanie połączeń za pośrednictwem łącza Internetowego.

Voip telefonia do transmisji danych wykorzystuje protokół RTP (Real Time Protocol), który przesyła informacje w czasie rzeczywistym. Pozwala to na obustronną wymianę komunikatów bez opóźnień.

Prosta instalacja i łatwa obsługa

Do podłączenia telefonii voip nie potrzebny jest zakup specjalnych aparatów telefonicznych ani innego sprzętu. Całość działa w oparciu o połączenie Internetowe oraz oprogramowanie dostarczane przez operatora. Obsługa tego narzędzia jest stosunkowo prosta i intuicyjna. Poradzi sobie więc z nią każdy pracownik, który na co dzień pracuje z komputerem.

Kolejkowanie połączeń

To podstawowa funkcja sprawnej obsługi klienta. Dzięki kolejkowaniu oraz automatycznemu przekierowywaniu rozmów proces rozmowy przebiega zdecydowanie sprawniej. W ten sposób stali klienci mogą być obsługiwani w pierwszej kolejności, a najtrudniejsze do rozwiązania problemy mogą być przydzielane do najbardziej doświadczonych pracowników.

Zapowiedzi głosowe

Odpowiednio przygotowana zapowiedź głosowa usprawnia pracę konsultantów, ale też stanowi wizytówkę przedsiębiorstwa. Jeśli wyposażymy się w telefonię voip będzie ona automatycznie wygłaszała komunikaty na przykład w zależności od pory dnia czy świąt.

Nagrywanie połączeń

Centrala telefoniczna umożliwia nagrywanie połączeń i dostęp do nich w każdym miejscu, w którym znajduje się Internet. Jest to bardzo ważne w przypadku firm, ponieważ dzięki temu możemy w każdej chwili „wrócić” do rozmowy.

Niskie koszty

Voip telefonia, tak jak w przypadku tradycyjnych telefonów, to rozmowy odbywające się za pośrednictwem operatora. Każdy z nich posiada własny cennik, jednak jest on znacznie niższy w porównaniu do tych tradycyjnych. Jeśli w firmie wykonujemy dużą liczbę połączeń, szczególnie zagranicznych możemy sporo zaoszczędzić. Jest więc to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

Jak uruchomić voip w firmie?

Pierwszym krokiem jest wybór operatora oraz odpowiedniego pakietu usług. Następnie musimy zainstalować oprogramowanie i skonfigurować je według indywidualnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że w razie jakichkolwiek problemów możemy liczyć na wsparcie operatora, który pomoże w szybkiej konfiguracji.

Voip telefonia zazwyczaj dostępna jest w różnych pakietach cenowych. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania jej do swoich potrzeb. Co więcej, w przypadku telefonii voip nie musimy związywać się z operatorem długoterminową umową.

Najnowsze

Leave a Comment