Wideokonferencje – łatwy sposób na obniżenie kosztów firmy

Wideokonferencje - łatwy sposób na obniżenie kosztów firmy

Wideokonferencja to jedna z najpopularniejszych form komunikacji w dzisiejszym świecie biznesu, i nie tylko. Nowoczesne rozwiązania wideokonferencyjne dla firm pomagają zwiększyć efektywność pracy zespołów oraz bardzo obniżyć wydatki. Pozwalają częściej organizować spotkania z klientami czy partnerami na odległość, zmniejszając liczbę delegacji. Bez wychodzenia z biura masz możliwość zorganizowania rozmowy np. z partnerami lub przedyskutowania pilnych problemów z przedstawicielstwami firmy w innych miastach, krajach czy nawet kontynentach.

Zalety nowoczesnych systemów wideokonferencyjnych

Coraz większa liczba menedżerów wysokiego szczebla uważa, że wideokonferencja jest bardzo skutecznym sposobem zarządzania pracą całych zespołów. Co roku rozwiązania wideokonferencyjne dla firm stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Co zapewniają i w czym pomagają na co dzień?

  • Zastosowanie nowoczesnych technologii wideokonferencyjnych zwiększa wydajność firmy, oszczędzając czas pracowników i pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy
  • Wideokonferencje pomagają w szybkim oraz pilnym podejmowaniu dobrych i skutecznych decyzji, bo umożliwiają zorganizowanie spotkań np. w sytuacjach kryzysowych z ekspertami zewnątrz, itp.
  • Wideokonferencje oszczędzają czas i pieniądze, wydawane na pokrycie kosztów wyjazdów służbowych pracowników. Jest to bardzo ważne w świetle obecnych cen hoteli, biletów, paliwa, itd.
  • Wideokonferencje pozwalają „znajdować się” jednocześnie w wielu miejscach. Np. będąc w delegacji, kierownik (czy każdy inny pracownik) może pozostawać w kontakcie z firmą (m. in. uczestniczyć w spotkaniach zespołu, kontrolować pracę poszczególnych działów, itd.).
  • Wykorzystanie rozwiązań wideokonferencyjnych dla firm jest w 80% bardziej wydajne i skuteczniejsze niż wykorzystanie kontaktu telefonicznego. 
  • Konferencje wideo pomagają usprawnić pracę zespołową. Według badań naukowych, podczas rozmowy telefonicznej efektywnie przekazywane jest tylko 15% informacji. Natomiast podczas wideokonferencji, gdzie widoczne są także gesty i mimika, skuteczność takiej rozmowy sięga prawie 60%.
  • Nowoczesne rozwiązania wideokonferencyjne dla firm są intuicyjne i łatwe w instalacji oraz użytkowaniu. Z biegiem lat, nawet najbardziej innowacyjne systemy stają się coraz bardziej dostępne cenowo, a korzystać z nich można przez wiele lat – są wysoko wydajne.
  • Dodatkowym atutem wykorzystania rozwiązań wideokonferencyjnych jest możliwość nauki na odległość. Można organizować szkolenia i warsztaty dla pracowników w biurze, bez konieczności wysyłania ich w delegacje. Eksperci z różnych krajów mogą uczyć całe zespoły pracownicze bez konieczności przyjazdu do biura firmy.

Obecnie tempo prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo szybkie, a granice naszych możliwości i percepcji stale się poszerzają. Wymaga to rozwiązań i narzędzi dla skutecznej, szybkiej i łatwej komunikacji. Jednymi z nich są nowoczesne, przystosowane do współczesnej technologii rozwiązania wideokonferencyjne dla firm, które zyskują obecnie na popularności. Tym bardziej, że pozwolić sobie na nie mogą już nie tylko wielkie korporacje, ale także mniejsze, ale podążające z duchem czasu biznesy.

Najnowsze

Leave a Comment