Garaż blaszany – korzyści wyboru

Garaż blaszany – korzyści wyboru

Nadeszła kalendarzowa jesień, dni stają się coraz chłodniejsze, a warunki atmosferyczne nieprzewidywalne. Szczególnie w tym okresie nie warto chować samochodu pod przysłowiową chmurką. Należy zapewnić mu odpowiednie schronienie. Zmiany temperatury mogą mieć bowiem wpływ m.in. na rdzewienie metalowych części auta. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i dodatkowych kosztów związanych z naprawą pojazdu, warto schować go do garażu.

Blaszaki – różnorodność wyboru

Na jakie schronienie się zdecydować, aby było trwałe, tanie, ładne i wpisywało się w aranżację naszego ogrodu? Odpowiedzią na to pytanie są garaże blaszane, które stanowią korzystną alternatywę murowanych konstrukcji. To, że blaszaki cieszą się coraz większą popularnością nie jest przypadkiem. Przemawia za nimi szereg zalet. Montaż takich garażów jest szybki, a cena stosunkowo niska. Do tego nie można zapominać o wielu możliwościach w wyborze pokrycia. Dużym zainteresowaniem wśród Klientów cieszy się ostatnio pokrycie drewnopodobne oraz tynkowane. Należy także pamiętać o dodatkowym, bogatym wyposażeniu. Oprócz rodzaju pokrycia ścian i dachu, wybrać można także bryłę dachu, oszklenie, ocieplenie, okna, drzwi, rynny i świetliki. Dowolna kolorystyka i różnorodność struktur sprawia, że każdy może dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Różne funkcje blaszaka

Większość nabywców używa blaszaka zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli przechowuje w nim samochód. Jednak ich szeroki wybór sprawia, że mogą służyć również jako altana, czy też pomieszczenie gospodarcze do przechowywania rzeczy, które nie są nam w danym okresie potrzebne. Przykładem jest kosiarka, czy też łopata do odśnieżania.

Blaszak przyjazny dla środowiska

Co jeszcze przemawia za blaszakami? Chociaż pierwsze skojarzenia są inne, garaże blaszane mogą być przyjazne dla środowiska. Wpływa na to możliwość wielokrotnego użycia materiału. Istnieje zatem opcja wykonywania konstrukcji z przetworzonego metalu. Ponadto warto w tym miejscu zaznaczyć, że blaszaki można bez problemu przemieszczać, dzięki czemu nie ma potrzeby zrywania struktury i wyrzucania materiałów.

Garaż bez pozwolenia na budowę

Konieczność załatwienia pozwolenia na budowę z pewnością zniechęca do realizacji kolejnych domowych inwestycji. Nikt nie przepada za dokonywaniem czasochłonnych formalności. Jednak w przypadku wyboru garażu blaszanego można ich uniknąć. Pozwolenie na budowę jest konieczne w sytuacji, gdy powierzchnia zabudowy blaszaka przekracza 35 m² oraz gdy na obszarze 500 m² znajdują się łącznie więcej niż dwa takie obiekty.  Gdy nie mamy do czynienia z powyższymi kryteriami, wystarczy jedynie zgłosić fakt budowy garażu we właściwym Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy.

Garaż blaszany – korzyści wyboru
Garaż blaszany – korzyści wyboru

Garaże blaszane to rozwiązanie praktyczne, na które decyduje się coraz więcej osób. Jeżeli będą wykonane przez profesjonalistów, którzy wykorzystają wysokiej jakości materiały, zdadzą egzamin u każdego. Estetyka wykonania, duża funkcjonalność oraz lekka konstrukcja sprawią, że blaszak okaże się nie tylko użytkowy, ale będzie stanowił także rewelacyjną ozdobę ogrodu idealnie połączoną ze stylem, w jakim został wykonany dom.

—————–

Marek Matuszek – blaszaki.com

Najnowsze

Leave a Comment