Jaki zamek wybrać do drzwi?

Jaki zamek wybrać do drzwi?

Właściwą ochronę swojego domu, mieszkania, sklepu czy biura zacznij od wyboru solidnego zamka. Eksperci zalecają, by zawsze montować dwa zamki – główny i dodatkowy. Czy tymi dodatkowymi powinny być również zamki antywłamaniowe?

Zamek wpuszczany, czyli główny w Twoich drzwiach

O bezpieczeństwo swojego domu, możesz dbać na różne sposoby, między innymi poprzez wybór dobrej jakości zamka do drzwi.

Możesz zdecydować się na montaż tylko jednego mechanizmu, czyli tak zwanego zamka głównego. Najczęściej jest to zamek wpuszczany, montowany bezpośrednio w skrzydle drzwiowym. Przykładem może tu być zamek do drzwi Gerda ZX , charakteryzujący się najwyższą klasą odporności zarówno na wyłamania, jak i przewiercenia. Tego typu zamki antywłamaniowe posiadają również blokadę przeciwwyważeniową i blokadę pokrętła. To zamek, który rzeczywiście nie potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Zamek nawierzchniowy – dodatkowy

Zgodnie ze starym powiedzeniem przezorny, jest zawsze ubezpieczony. Przezornością natomiast jest montaż dodatkowego zamka, czyli nawierzchniowego. To również zamki antywłamaniowe, które z powodzeniem możesz zamontować np. w mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że zamki nawierzchniowe od wewnętrznej strony otwierane są najczęściej za pomocą zasuwy, dlatego albo należy je zamontować na bezpiecznej wysokości, niedostępnej dla dzieci, albo warto pomyśleć o zamku głównym. Jeśli dziecko bowiem samo otworzy drzwi włamywaczowi, to na nic zdadzą się nawet najlepsze zabezpieczenia.

Warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe?

Na rynku co roku pojawia się wiele nowości.Zainteresowaniem cieszą się drzwi antywłamaniowe np. Gerda, Portal albo Dierre.Zwróć uwagę na nowoczesny zamek do drzwi Dierre z systemem Lock Trap, który zablokuje mechanizm, jeśli tylko nastąpi próba jego otwarcia wytrychem, czy innym narzędziem. Zamek do drzwi Dierre jest obecnie jednym z najlepszych zabezpieczeń, oferowanych na rynku.

Dobrym rozwiązaniem są też drzwi antywłamaniowe marki Gerda Werona. Standardowo posiadają one dwa zamki – główny Gerda ZW1000 i dodatkowy ZW500. To naprawdę sprawdzona i bardzo dobra ochrona Twojego mienia.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając zamek do drzwi?

  • na klasę bezpieczeństwa oraz atesty. Zamki antywłamaniowe posiadają atest Komendy Głównej Policji i Instytutu Mechaniki Precyzyjnej,
  • na rodzaj klucza – sprawdź, czy lekko się przekręca bądź dobrze leży w dłoni,
  • na rodzaj wkładki – ważne by była wymienna – to ułatwi późniejszą wymianę w przypadku awarii bądź zgubienia klucza.

Najnowsze

Leave a Comment