Sport w mieście? 3 najciekawsze rozwiązania

Sport w mieście? 3 najciekawsze rozwiązania

Życie w dużej metropolii nie sprzyja regularnej aktywności fizycznej. Możemy udawać, że chodząc od biura do przystanku i od stacji kolejowej do domu ruszamy się, jednak jest to nic w porównaniu z uprawianiem sportu. A co dopiero kierowcy! Wielu ludzi mieszkających w mieście wsiada w samochód pod domem i wysiada pod pracą, a jedyny moment, kiedy chodzą na własnych nogach to zakupy w supermarkecie.

Taki styl życia wpływa tragicznie na nasze zdrowie. Według wszelkich zaleceń medycznych powinniśmy ruszać się przynajmniej przez kilka godzin w tygodniu – mowa tu o intensywnym, lecz nie ekstremalnym wysiłku fizycznym. Sport jest profilaktyką wielu chorób, zwłaszcza chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby układu krążenia. Dlatego też powinniśmy zadbać o swoje zdrowie i ruszyć się z kanapy. Co jednak można robić w mieście? Wbrew pozorom możliwości jest mnóstwo, wystarczy tylko poszukać – tu prezentujemy najciekawsze z nich.

1. Aerobik

Klasyczny aerobik, czyli rytmiczne ćwiczenia ruchowe, może wydawać się nudny – a do tego potrafi być dosyć obciążający dla stawów skokowych i kolan, nie jest więc polecany ludziom, którzy przeszli urazy tych stawów. Natomiast jego wodna odmiana – aqua aerobik – przez to, że odbywa się w wodzie, nie obciąża żadnych stawów i każdy może ją uprawiać. Ponadto wzmacnia wszystkie mięśnie, gdyż utrzymywanie równowagi w wodzie (oczywiście przy użyciu odpowiednich sprzętów zapewniających wyporność) wymaga zaangażowania wielu różnych grup mięśniowych. Z kolei zumba, czyli taneczna odmiana aerobiku, rozwija w osobach ją praktykujących poczucie rytmu i pozwala rozerwać się ćwicząc. Odpowiednie zajęcia można znaleźć zarówno na siłowniach i tzw. fitness center, jak i na basenach lub w szkołach tańca. Rozejrzyj się w swojej okolicy, a na pewno coś znajdziesz.

2. Longboardy

Longboard to rodzaj deskorolki – jest dłuższa i cięższa niż tradycyjna deska. Jeździ się na niej zupełnie inaczej – nie służy do wykonywania trików takich jak skoki czy ślizganie się po poręczach, ale do zjazdów z górek i… tańca. Te dwa popularne style jazdy na longboardzie znacząco różnią się od siebie i wymagają różnych umiejętności. Zjazdy ze stoków dostarczają więcej adrenaliny, natomiast taniec na desce wymaga więcej finezji i koordynacji ruchowej. Obydwa mogą być bardzo przyjemne! Jeśli zainteresowały cię longboardy, znajdź – najłatwiej to zrobić na portalach społecznościowych – lokalną grupę fanów longboardów albo odwiedź sklep z longboardami i zapytaj sprzedawcę o wskazówki. Z pewnością z chęcią ci pomoże!

3. Siłownie plenerowe

Coraz więcej miast decyduje się na inwestycję w postaci siłowni plenerowych. Choć nie da się na niej “zrobić rzeźby” takiej, jak na prawdziwej siłowni, to spokojnie można się tam poruszać i nabrać kondycji. Różnorodne sprzęty do ćwiczeń pozwalają na stymulację różnych grup mięśniowych i ogólny rozwój całego organizmu. Ofertę sprzętów do takich siłowni można zobaczyć na www.kompanpolska.pl lub innej stronie producenta sprzętu do siłowni plenerowych. Wizyta na plenerowej siłowni to również doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi – można razem poćwiczyć i porozmawiać, miło spędzając czas.

Najnowsze

Leave a Comment