Usługi pomocy drogowej

Usługi pomocy drogowej

Nieprzyjemne niespodzianki od losu na drodze trudno przewidzieć, ale mogą się przydarzyć każdemu kierowcy. Może się przytrafić wypadek, kolizja, awaria auta lub inne zdarzenie losowe. Najważniejsze jest to, aby w takich sytuacjach zachować spokój, opanować pierwsze emocje i zadzwonić po specjalistów z pomocy drogowej. Samochody mają przecież tendencję do psucia się i w to w najgorszym dla kierowcy czasie, na przysłowiowym środku drogi, daleko od domu.  Wypadki to też częsty widok.

Podstawowe usługi pomocy drogowej

Nie ma nic bardziej denerwującego niż sytuacja, kiedy samochód nagle odmówi posłuszeństwa na drodze lub nie można go uruchomić.  W czasie wypadków samochody mogą ulec poważnym uszkodzeniom. Po spełnieniu wszystkich niezbędnych procedur powypadkowych, należy zadzwonić po pomoc drogową. Firmy świadczące takie usługi pomagają poszkodowanym kierowcom usunąć auto z miejsca zdarzenia, przetransportować je do miejsca zamieszkania właściciela lub do  najbliższego serwisu samochodowego. Jest to podstawowy zakres usług, ale nie jedyny.

Dodatkowe usługi pomocy drogowej

Oprócz holowania uszkodzonego pojazdu pomoc drogowa Kraków pomaga także w innych, częstych na drodze sytuacjach, np.: wypompowanie niewłaściwego rodzaju paliwa z  baku czy awaryjne otwieranie pojazdu, gdy przez przypadek zatrzaśniemy kluczyki wewnątrz auta. Pomoc drogowa pomaga w naprawie drobnych usterek na miejscu zdarzenia- dysponują odpowiednimi narzędziami. Dzięki temu czasami udaje uniknąć odholowania samochodu do warsztatu.  Jest możliwa także wymiana uszkodzonej opony,  czy awaryjne uruchomienie samochodu. Wszystko zależy od zakresu usług wybranej firmy.  Pracownicy pomocy drogowej potrafią stwierdzić, jakie uszkodzenie ma samochód, ponieważ mają wiedzę o wszelkich usterkach samochodowych.

Kto płaci za pomoc drogową?

Sprawa opłat za pomoc drogową Kraków jest dość skomplikowana. Jeżeli kierowca ma wykupioną polisę assistance, to  holowanie samochodu z miejsca zdarzenia jest darmowe. Koszty holowania samochodu w razie kolizji samochodowej ponosi sprawca wypadku. Dokładniej rzecz ujmując, wszystko pokrywane jest z jego polisy OC. Cennik holowania różni się w zależności od regionu i od tego, ile czasu zajęło firmie udzielenie pomocy kierowcy. Wpływ na cenę ma odległość , jaką musi pokonać pracownik pomocy drogowej do miejsca wypadku i oczywiście ilość kilometrów do warsztatu lub domu kierowcy.

Jeżeli doszło do wypadku, to trzeba, jak najszybciej zabezpieczyć jego miejsce, ustawiając znak trójkąta. Warto też założyć kamizelkę odblaskową, która zwiększy widoczność uczestników zdarzenia drogowego. Kamizelka odblaskowa ułatwia namierzenie pozycji poszkodowanych służbom ratunkowym. Na pomoc drogową najlepiej czekać na poboczu lub za barierkami oddzielającymi pobocze od jezdni.  Kierowcy zawsze powinni mieć przy sobie kamizelki odblaskowe i trójkąty ostrzegawcze, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w razie wystąpienia wydarzeń losowych.

Najnowsze

Leave a Comment